Συνέτριψε τον Λεβαδειακό η Ξάνθη

17:26 3/3/2013 - Πηγή: Matrix24

Οι “ακρίτες” ήταν καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και είναι χαρακτηριστικό ότι από το 2ο, μόλις, λεπτό πήραν κεφάλι στο σκορ με τέρμα του Σολτάνι.

Η συνέχεια ήταν εξίσου εντυπωσιακή αφού ο εξαιρετικός Μαρσελίνιο διαμόρφωσε το 2-0 στο 45′ και ο Μαρίν το 3-0 στο 69′. Ο Μαρσελίνιο και πάλι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 40 (79′) για να πετύχει το γκολ της τιμής ο Λεβαδειακός στις καθυστερήσεις με τον Μάρτινς.

Η Ξάνθη ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κομεσίδη στο 84′.

Λεβαδειακός (Γιώργος Παράσχος): Κυριακίδης, Μουλόπουλος, Χοσέμι, Λισγαράς (59′ Ρομέου), Μεντί (46′ Νικολακάκης), Ζησόπουλος, Κόρμπος, Πόι, Καγιεχόν, Ακόστα (70′ Μάρτινς), Βασιλείου.

Ξάνθη (Μαρίνος Ουζουνίδης): Λοντίγκιν, Μπέρτος, Κομεσίδης, Γούτας, Γκλέισον, Βασιλάκης, Ντάνι (67′ Πρίττας), Φλίσκας, Μαρίν (87′ Πλατέλλας), Μαρσελίνιο, Σολτάνι (83′ Ράνος).