Στα προημιτελικά ο Ατρόμητος

Με νίκη 2-0 και στον αγώνα ρεβάνς που έγινε την Τετάρτη στο Περιστέρι, ο Ατρόμητος κατέκτησε άνετα την πρόκριση στα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας κόντρα στον Παναιτωλικό.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν στείρο από πλευράς παραγωγικότητας αλλά οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν σαφώς καλύτερα και απείλησαν τον Ατρόμητο σε τρεις περιπτώσεις.

Οι Περιστεριώτες όμως, αφού έμειναν αλώβητοι, εξαπέλυσαν τη δική τους αντεπίθεση στην επανάληψη.

Ο Φυτανίδης άνοιξε το σκορ στο 50′ με φάουλ, ο Ατρόμητος ανέβασε την απόδοσή του και στο 79′ διπλασίασε τα τέρματά του με σουτ από τον Μπρίτο. Ο Παναιτωλικός στο μεσοδιάστημα είχε απειλήσει με τον Ντιαλμά κόρνερ του οποίου κατέληξε στο δοκάρι.

Ατρόμητος (Παράσχος): Σηφάκης, Φυτανίδης, Ταυλαρίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης (81′ Παπουτσογιαννόπουλος), Φάμπιο, Μπάλλας, Μπρίτο (81′ Ουμπίδες), Πίτου Γκαρσία, Γεωργίου, Ναπολεόνι (73′ Δημούτσος).

Παναιτωλικός (Χάβος): Στεφανάκος, Καλί, Κούσας, Μπικέ, Μελισσάς, Γοδόι, Μπακάκης (61′ Κουτρουμάνος), Πασσάς (39′ Σφιακιανάκης), Παπουτσογιαννόπουλος, Νταλμά Μπόγιοβιτς (57′ Μπούντιμιρ).