Προβάδισμα Πανιωνίου

21:18 6/5/2014 - Πηγή: Matrix24

Το υψηλό ποσοστό ευστοχίας έξω από τη γραμμή των 6,75 (4/7) έδωσε ισχνό προβάδισμα στον Πανιώνιο παρά την απόλυτη ευστοχία του ΚΑΟΔ σε βολές και δίποντα (9/9 και 5/5 αντίστοιχα). Βασικός εκφραστής των επιθετικών προσπαθειών του συλλόγου της Νέας Σμύρνης ήταν ο Έρικ Μακόλουμ, ενώ στον αντίποδα, ο Έντιν Μπάβτσιτς κρατούσε κοντά στο σκορ τους φιλοξενούμενους.

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ιδιαίτερα συναρπαστικό, καθώς η ομάδα της Δράμας μείωσε δύο φορές στον πόντο (52-51 και 54-53), προτού οι γηπεδούχοι πατήσουν γκάζι στην τέταρτη περίοδο και ανοίξουν το σκορ στη σειρά.

Πανιώνιος: Μακόλουμ 25, Ντούβνιακ 10, Κάρτερ 7, Μίλμπουρν 11, Αθανασούλας, Μπατής 11, Σκορδίλης 4, Λάνγκφορντ 9, Μισέλ, Σίμτσακ, Σαλούστρος 6.

ΚΑΟΔ: Σλαφτσάκης, Τζόουνς 12, Στίγκερς, Βον 4, Μάρκοβιτς 10, Σπυριδωνίδης, Μπάβτσιτς 29, Ζάρας 3.