Πήρε βαθμό ο Αστέρας

Ο Αστέρας έπαιζε με την πλάτη στον τοίχο από το 3ο λεπτό, έχασε με 10 παίκτες τον Λισγάρα στο 9ο λεπτό και τελικά γλίτωσε την ήττα στα Χανιά από τον αξιόμαχο Πλατανιά (1-1).

Οι Κρητικοί προηγήθηκαν στο 3ο λεπτό με γκολ-πέναλτι του Ναζλίδη, στο 9ο λεπτό ο Λισγάρας έφυγε για τα αποδυτήρια με δεύτερη κίτρινη κάρτα και ο Αστέρας βρέθηκε στο καναβάτσο νωρίς-νωρίς. Και πίσω στο σκορ και με παίκτη λιγότερο.

Τελικά, τη λύση την

έδωσε ο Μπαράλες στο δεύτερο ημίχρονο, ο οποίος σκόραρε για τον Αστέρα και του χάρισε τον πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας. Αμφότερες οι ομάδες έχουν από δύο βαθμούς μετά από 2 αγωνιστικές, μετρώντας ισάριθμες ισοπαλίες.

Οι συνθέσεις:

Πλατανιάς: Γιωργαλλίδης, Θέρα (82′ Πόποβιτε), Ιντζίδης, Φερνάντες, Δημήτρης, Σιώπης, Τέτε, Μπέλιτς (70′ Τόρες), Γιακουμάκης (52′ Αγκιλέρα), Γουνδουλάκης, Ναζλίδης

Αστέρας: Ερνάντες, Τσαμπούρης, Πιπίνης, Γκόιαν, Λισγάρας, Καράσκο, Ουσέρο, Κοντοές, Μπαράλες (92′ Μπακασέτας), Ντε Μπλάσις, Κάφα (46′ Ναβάρο)