Πέρασε από τα Χανιά ο ΟΦΗ

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΦΗ νίκησε στα Περιβόλια τον Πλατανιά με 2-0, στο ματς που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 20ης αγωνιστικής της Super League.

Στο πρώτο ημίχρονο ο ΟΦΗ ήταν καλύτερος και δημιούργησε κάποιες φάσεις για να προηγηθεί, ωστόσο το 0-0 «έγραψε» την ιστορία.

Στο δεύτερο

μέρος, όμως, οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν σε θέση οδηγού από νωρίς και ουσιαστικά πήραν τα ηνία. Συγκεκριμένα, στο 47ο λεπτό ο Αλέξης Περογαμβράκης -ανήμερα των γενεθλίων του- σκόραρε με θαυμάσιο τρόπο και διαμόρφωσε το 1-0 υπέρ του ΟΦΗ.

Στο 75′ η… σεμνή τελετή έλαβε τέλος με τον Ζε Εντουάρντο να σκοράρει με κεφαλιά και να «γράφει» το τελικό 0-2 στα Περιβόλια.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: Γιωργαλλίδης, Ίνκουμ, Φαΐσκα, Φερνάντες, Δημήτρης, Τετέ (80′ Καζναφέρης), Αγκιλέρα, Μπέλιτς, Γουνδουλάκης (46′ Μενδρινός), Κάταϊ (59′ Βλαχοδήμος), Τόρες.

ΟΦΗ: Φερνάντες, Μπούρμπος, Ζορό, Τριποτσέρης, Μιλιάζες, Μακρής, Κάλαϊτζιτς, Ζε Εντουάρντο, Λαμπρόπουλος (86′ Όγιος), Περογαμβράκης (75′ Στάθης), Παπάζογλου (90′ Ροβίθης).