Νίκη παραμονής ο Πανιώνιος

Το γκολ του Λεωνίδα Καμπάνταη παραβίασε την εστία του Ατρόμητου μετά από 489 λεπτά και ο Πανιώνιος νίκησε 1-0 στη Νέα Σμύρνη κάνοντας άλμα παραμονής στη μεγάλη κατηγορία.

Το χρυσό γκολ σημειώθηκε στο 58ο λεπτό, κόντρα στη ροή του αγώνα, αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν κλασικές ευκαιρίες να φύγουν τουλάχιστον

με την ισοπαλία. Μάλιστα, είχαν και δοκάρι στο πρώτο μέρος σε κεφαλιά του Ουντότζι.

Μετά από αυτό το τρίποντο, ο Πανιώνιος έφτασε τους 31 βαθμούς και είναι στο +6 από τη ζώνη του υποβιβασμού, ενώ ο Ατρόμητος έμεινε πίσω στο κυνήγι της δεύτερης θέσης, αλλά είναι αγκαλιά με τα πλέι οφ (έχει 41 βαθμούς).

Οι συνθέσεις:

Πανιώνιος (Παναγόπουλος): Γιαννακόπουλος, Κούρντι, Αυλωνίτης, Τόσκας, Παντίδος, Σάμαρης, Κολοβός (83′ Παναγιωτούδης), Γουνδουλάκης, Καμπάνταης (71′ Ντούνης), Αραβίδης, Κούρος (78′ Κοντοχρήστος).

Ατρόμητος (Αναστόπουλος): Ράντμαν, Σκόνδρας, Γιαννούλης, Ταυλαρίδης, Ουντότζι, Φυτανίδης, Μπρίτο (67′ Γκαρσία), Επστάιν (63′ Σουμπίνιο), Ιγκλέσιας (79′ Ναπολεόνι), Δημούτσος, Μάντζιος.