Λυτρώθηκε στις καθυστερήσεις ο Ατρόμητος

Με γκολ του Σωκράτη Φυτανίδη στο 94ο λεπτό ο Ατρόμητος νίκησε 1-0 την Ξάνθη για τη 12η αγωνιστική της Super League.

Το τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων χρειάστηκε η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς για να πάρει το τρίποντο απέναντι στην αξιόμαχη Ξάνθη και να αφήσει πίσω του τη συντριβή από τον Αστέρα

στην Τρίπολη.

Η Ξάνθη ήταν αυτή που άρχισε καλύτερα το ματς και είχε δύο ευκαιρίες, ο Ατρόμητος όμως πήρε τα πάνω του με την είσοδο του Σουμπίνιο αντί του Πίτου Γκαρσία και έκλεισε τους ακρίτες στα καρέ τους. Οι Περιστεριώτες δημιούργησαν και έχασαν φάσεις, αλλά λυτρώθηκαν στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με την κεφαλιά του Φυτανίδη μετά από κόρνερ του Σουμπίνιο.

Οι συνθέσεις:

Ατρόμητος (Μπάγεβιτς): Ιτάνς, Σκόνδρας, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Νάστος, Μπρίτο, Πίτου Γκαρσία (Σουμπίνιο 22′), Καραγκούνης (Επστάιν 66′), Καραμάνος (Μπέλιτς 58′), Κούτσι.

Ξάνθη (Κωστένογλου): Λοντίγκιν, Κομεσίδης, Βάλλας, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Βασιλακάκης (Νάκας 72′), Πλατέλλας (Μαρσελίνιο 62′), Μαρίν, Μάνταλος, Ονουάτσι (Ράνος 78′), Γούτας.