ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ U19

20:30 3/7/2012 - Πηγή: Matrix24

Την ήττα με 2-1 από την Ισπανία γνώρισε η Εθνική Ελλάδας στην πρεμιέρα της στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα κάτω των 19.

Η Εθνική Ελλάδας ηττήθηκε 2-1 από την κάτοχο του τροπαίου Ισπανία στην πρεμιέρα της στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα U19 που διεξάγεται στην Εσθονία.

Οι Ισπανοί προηγήθηκαν στο 30ο λεπτό με τον Χεσέ Ροντρίγκεθ, ενώ δέκα λεπτά αργότερα μετά από αδράνεια της ελληνικής άμυνας ο Οσέδε έκανε το 2-0.

Η ομάδα του Κώστα Τσάνα αντέδρασε, έχασε ευκαιρίες, μείωσε με τον Διαμαντάκο στο 66′, αλλά δεν απέφυγε την ήττα.

Οι συνθέσεις:
Ελλάδα: Καπίνο, Μαρινάκης, Μπουγαΐδης, Μπάλλας (73′ Μπούζας), Μαυρίας (78′ Μπακασέτας), Φουρλάνος (82′ Μπουχαλάκης), Διαμαντάκος, Κατίδης, Γιαννιώτας, Ρουγκάλας, Λυκογιάννης

Ισπανία: Αριθαμπαλάγα, Μανκίγιο, Γκριμάλδο, Οσέδε, Χουάνμι, Σούσο, Ροντρίγκεθ (52′ Αλκάθερ), Χόνι, Νίγκεθ, Τόρες (64′ Καμπάνια), Ντεουλοφέου (84′ Μπερνάτ)