Ηρωας ο Λούι για τον Αστέρα Τρίπολης

Με γκολ του Λούι στο 93ο λεπτό ο Αστέρας Τρίπολης πήρε σπουδαία νίκη στη Ριζούπολη επί του αξιόμαχου Απόλλωνα Σμύρνης με 2-1.

Το παιχνίδι ήταν πολύ καλό και γεμάτο φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το προβάδισμα στο σκορ με τον Καράσκο στο 39′, να δέχονται την ισοφάριση από τον Πετρόπουλο στο 81′ και τελικά να παίρνουν την νίκη με γκολ του Λούι στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Οι συνθέσεις:

Απόλλων Σμύρνης (Σάντσες): Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Άλβαρες, Κανακούδης, Δελήζησης, Τσοκάνης, Παντελιάδης, Μίνγκας (77′ Πετρόπουλος), Φαρίνολα, Λουσέρο (69′ Αμπρόουζ), Ντάλμπεργκ.

Αστέρας Τρίπολης (Βεργέτης): Μπαντής, Λούι, Σανκαρέ, Γκοϊάν, Κοντοές, Ουσέρο, Ζησόπουλος, Καράσκο (79′ Κάφα), Μουνάφο (62′ Σέτι), Ντε Μπλάσις (68′ Ναβάρο), Μπαράλες.