Έλαμψε ο Μήτρογλου στο φιλικό της Αυστρίας

Με κορυφαίο και σκόρερ τον Κώστα Μήτρογλου, η Εθνική νίκησε 2-0 την Αυστρία σε φιλική αναμέτρηση που έλαβε χώρα στο Σάλτσμπουργκ.

Στο πρώτο ημίχρονο το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν έπαιξε καλό ποδόσφαιρο, ωστόσο κόντρα στη ροή του αγώνα σκόραρε στο 39ο λεπτό με τον Μήτρογλου.

Το ίδιο έγινε και στο 67′. Οι Αυστριακοί είχαν τον έλεγχο, ο Μήτρογλου όμως είχε το γκολ. Ο επιθετικός του Ολυμπιακού σκόραρε ξανά και διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

Αξίζει να σημειωθεί πως οι Τζιόλης και Χολέμπας είχαν δοκάρει στο 72ο και 86ο λεπτό. Δοκάρι είχαν και οι γηπεδούχοι με τον Αλάμπα στο 18ο λεπτό.