Εύκολα ο Αστέρας Τρίπολης τον Παναιτωλικό

Ο Αστέρας έβαλε τρία γκολ στη, μέχρι πρότινος, δεύτερη καλύτερη άμυνα του πρωταθλήματος, εκείνη του Παναιτωλικού, και χάρη στο εμφατικό 3-0 εδραιώθηκε στην πρώτη πεντάδα του βαθμολογικού πίνακα.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 1ο λεπτό ο Ντε Μπλάσις, ενώ στο 25′ ο Ζησόπουλος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 60ο λεπτό ο Καράσκο, ενώ τέσσερα λεπτά νωρίτερα ο Ουσέρο είχε χάσει την ευκαιρία να σκοράρει, αστοχώντας από την άσπρη βούλα του πέναλτι.

Οι συνθέσεις:

Αστέρας Τρίπολης: Ερνάντες, Λούι, Ζησόπουλος, Γκοϊάν, Κοντοές, Ουσέρο, Εντό, Μουνάφο (65′ Σέτι), Ντε Μπλάσις (38′ Ναβάρο), Καράσκο, Μπαράλες (73′ Χουάνμα).

Παναιτωλικός: Ράφαελ, Μπακάκης, Κούσας, Καλί, Μελισσάς (57′ Μπόγιοβιτς), Γοδόι, Ζούνιορ (67′ Ζούνιορ), Γκάλο, Μπελόν (34′ Ιωάννου), Θεοδωρίδης, Καμαρά