Νίκη για Αταλάντα

Με το ένα πόδι στη Serie B' βρίσκεται πλέον η Πεσκάρα, μετά και από την ήττα της με 2-1 από την Αταλάντα. Η Πεσκάρα μπήκε πιο δυνατά σρο ματς και άνοιξε το σκορ στο 24ο λεπτό με σουτ του Ντ'Αγκοστίνο μετά από ασίστ του Σκούλι, ωστόσο η Αταλάντα ανέβασε στροφές στη συνέχεια και ισοφάρισε στο 34' με το πέναλτι του Ντένις. Στην επανάληψη η Αταλάντα πίεσε και πέτυχε και 2ο γκολ ξανά με τον Χέρμαν Ντένις στο 66ο λεπτό ΑΤΑΛΑΝΤΑ: Κονσίλι, Ραϊμόντι, Στεντάρντο, Λουκίνι, Ντελ Γκρόσο, Ραντοβάνοβιτς (75' Ραντοβάνοβιτς), Μπιοντίνι, Γκιόργκι (57' Μπριέντζα), Μποναβεντούρα, Λιβάγια (71' Ντε Λούκα), Ντένις, ΠΕΣΚΑΡΑ: Πελιτσόλι, Τζανόν, Κρόλντρουπ (71' Άρτσε), Κόσιτς, Μποκέτι, Ντ'Αγκοστίνο (46' Τόνι), Μπλάζι, Κασκιόνε, Σκούλι, Βάις (60' Τσέλικ), Βούκουσιτς