Δύο φορές σκόραρε ο Αθανασιάδης και έδωσε στον ΠΑΟΚ μια μεγάλη νίκη (2-1) επί του μαχητή Πανιωνίου

Παλικαρίσια νίκη στην Νέα Σμύρνη πέτυχε ο ΠΑΟΚ με σκορ 1-2 του Πανιωνίου τον οποίο ξεπέρασε στην βαθμολογία και βρέθηκε ξανά στο -5 από τον πρωτοπόρο, Ολυμπιακό. Ο Γιώργος Δώνης, που πέτυχε τρίτη σερί νίκη σε αυτό το γήπεδο, είδε τον Στέφανο Αθανασιάδη να καθαρίζει στο πρώτο μέρος με δύο γκολ μέσα σε τέσσερα λεπτά, με τον Δικέφαλο να αναγκάζεται στην επανάληψη να παίξει μόνο άμυνα, να τα βρίσκει σκουρα, αλλά στο τέλος να αντέχει και να κρατάει μια πολύτιμη νίκη. Αξίζει να τονιστεί ότι ο ΠΑΟΚ έπαιζε με δέκα εξαιτίας της ανόητης αποβολής του Λαζάρ που επέστρεψε στην κερκίδα τον αντικείμενο που δέχτηκε.

Δύο φορές σκόραρε ο Αθανασιάδης και έδωσε στον ΠΑΟΚ μια μεγάλη νίκη (2-1) επί του μαχητή Πανιωνίου | Παρουσία - Καθημερινή αδέσμευτη ηλεκτρονική εφημερίδα

Σχετικά άρθρα:Μεγάλη νίκη-πρόκριση του ΠΑΟΚ μέσα στην ΚροατίαΣτον ΠΑΟΚ ο Δώνης!Όλοι… μέσα με ΑΕΚ