Ξέσπασε με επτάρα η Βραζιλία

16:47 9/6/2016 - Πηγή: ΕΡΤ

Στα επτά γκολ σταμάτησε η Βραζιλία που ξέσπασε στην Αϊτή κερδίζοντας με 7-1 στη 2η αγωνιστική του δευτέρου ομίλου στο Coppa America. Στο άλλο ματς της ημέρας, το Εκουαδόρ αναδείχτηκε ισόπαλο 2-2 με το Περού.

Αναλυτικά:

Ένα χατ-τρικ του Φιλίπε Κουτίνιο, βοήθησε τη Βραζιλία να ξεσπάσει με 7-1 πάνω στην Αϊτή και να αφήσει πίσω την ισοπαλία της πρεμιέρας στον δεύτερο όμιλο, με το Εκουαδόρ. Ο άσος της Λίβερπουλ άνοιξε (14’) και έκλεισε το σκορ στις καθυστερήσεις, ενώ σημείωσε

(29’) και το δεύτερο γκολ της «σελεσάο». Ρενάτο Αουγκούστο (34’, 86’), Γκαμπιγκόλ (59′) και Λούκας Λίμα (67′) τα άλλα γκολ των Βραζιλιάνων, ενώ ο Μαρσελέν πέτυχε εκείνο της τιμής για την Αϊτή στο 70ό λεπτό.

Βραζιλία (Ντούνγκα): Άλισον, Ντάνι Άλβες, Μαρκίνιος, Ζιλ, Φιλίπε Λουίς, Καζεμίρο (62′ Λούκας Λίμα), Ουίλιαν, Ελίας (72′ Ουάλας), Ρενάτο Αουγκούστο, Κοουτίνιο, Ζόνας (46′ Γκαμπιγκόλ).

Αϊτή (Νεβέ): Πλασίντ, Αλσενά (83′ Μορίς), Ζερόμ, Ζενεβουά, Ζαγκί, Γκορέξ, Αλεξάντρ (62′ Ιλέρ), Μαρσελέν, Λαφράνς, Λουί, Μπελφόρ (49′ Ναζόν).