Τρίτος στην Ευρώπη ο αθλητής του Ρούπελ Θοδωρής Παπαδόπουλος

14:46 18/6/2018 - Πηγή: ΕΡΤ

Νέα μεγάλη επιτυχία για το μπάντμιντον του Σιδηροκάστρου από δύο αθλητές που πήραν μέρος σε Διεθνές τουρνουά που πραγματοποιήθηκε στο Νόβι Σαντ της Σερβίας.

Ο αθλητής του Ρούπελ Σιδηροκάστρου Θοδωρής Παπαδόπουλος που είναι ο πρωταθλητής Ελλάδος U15 κατέκτησε την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο στο Serbian Youth International ανάμεσα σε 45 αθλητές από 20 διαφορετικές χώρες. «Η επιτυχία είναι πολύ μεγάλη αφού ο αθλητής μας κατέκτησε μετάλλιο σε ένα τουρνουά υψηλού επιπέδου, πολύ ανταγωνιστικό με συμμετοχές από ολόκληρη την Ευρώπη»

είπε στην ΕΡΤ Σερρών ο προπονητής του Ρούπελ Βασίλης Κιομουρτζίδης.
Στην ίδια διοργάνωση η αθλήτρια του Α.Ο.Σ. «Κάστρο Σιδηροκάστρου» Ελισάβετ Κορωνίδου μαζί με μια αθλήτρια από τη Σερβία κατέκτησαν το χάλκινο μετάλλιο στο διπλό κοριτσιών. Στους αγώνες συμμετείχαν και η Ευθυμία Παπαδοπούλου (Ρούπελ) αλλά και η Ραφαηλία Μερτζεμέκη (Κάστρο).