«Λύγισε» στο τάι μπρέικ από την Ουκρανία η Ελλάδα (highlights)

19:37 2/9/2021 - Πηγή: ΕΡΤ

Με ήττα ξεκίνησε στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Βόλεϊ η εθνική ομάδα ανδρών, με 3-2 από την Ουκρανία.

Η ομάδα του Δημήτρη Ανδρεόπουλου έχει πλέον έναν βαθμό και προετοιμάζεται για την επόμενή της αναμέτρηση κόντρα στο Βέλγιο την Κυριακή (5/9).

Η Ελλάδα επικράτησε χωρίς μεγάλη δυσκολία στο πρώτο σετ με 25-22. Παρόλα αυτά οι Ουκρανοί απάντησαν στο δεύτερο με 26-24. Με τον Θανάση Πρωτοψάλτη να «πρωταγωνιστεί» η εθνική ομάδα πήρε

ξανά το προβάδισμα με 25-22. Η ομάδα του Ούγκινς Κράστινς δεν τα παράτησε και ισοφάρισε εκ νέου σε 2-2 παίρνοντας σχετικά εύκολα το τέταρτο σετ με 25-19.

Στο τάι μπρέικ ουσιαστικά υπήρχε μια ομάδα και αυτή ήταν η Ουκρανία. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 15-6 και πήραν τους δύο βαθμούς της νίκης.

Τα σετ: 25-22, 24-26, 25-22, 19-25, 15-6.