Γ΄ Εθνική 4ος όμιλος : Νίκησαν τα φαβορί

19:53 30/9/2018 - Πηγή: ΕΡΤ

Τα φαβορί επικράτησαν στην πρεμιέρα του 4ου ομίλου της Γ΄ Εθνικής με εξαίρεση τον αγώνα στην Ιτέα όπου ο τοπικός Αστέρας ηττήθηκε από τα Μετέωρα με 2-0.

Στην Τσαριτσάνη ο τοπικός Οικονόμος λύγισε στο 3΄λεπτό των καθυστερήσεων από τον Ολυμπιακό Βόλου που νίκησε δύσκολα την γηπεδούχο ομάδα και έκανε ποδαρικό με το δεξί δικαιολογώντας τον τίτλο, του φαβορί. Τόσο ο Οικονόμος Τσαριτσάνης όσο και Ολυμπιακός Βόλου είχαν

από ένα χαμένο πέναλτι. Οι γηπεδούχοι με τον Χάμο στο 45+, έστειλε την μπάλα άουτ και οι φιλοξενούμενοι με τον Σαχινίδη στο 33΄, έστειλε την μπάλα να χτυπήσει πρώτα στο οριζόνριο δοκάρι και στη συνέχει να καταλήξει άουτ.

Επίδειξη δύναμης από τη Νίκη Βόλου που συνέτριψε στην έδρα της τον νεοφώτιστο στην κατηγορία Θησέα Αγριάς με 5-0 και με τον αρχηγό της Λόρι Κέρι να κάνει χατ τρικ.

Με νίκη ξεκίνησε το νέο πρωτάθλημα ο ΑΟ Σελλάνων που κέρδισε στο γήπεδο Μουζακίου τον ΑΟ Στυλίδας με 2-0 ενώ με νίκη ξεκίνησε και ο Απόλλων Μακρυχωρίου που επικράτησε στο γήπεδο Σοφάδων του Πιερικού με 1-0.

Νίκη με ανατροπή πέτυχε ο ΓΣ Αλμυρού που επιβλήθηκε της Αναγέννησης Καρδίτσας με 2-1 και με το ίδιο σκορ νίκησε ο Αχιλλέας Νεοκαισάρειας τον Φωκικό. Οι δυο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο έπαιζαν με 10΄ποδοσφαιριστές λόγω αποβολής των Κατηχιώτη(Νεοκαισάρεια) και Ντραχαμνιάν (Φωκικός).

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στην πρεμιέρα της Γ” Εθνικής και του 4ο ομίλου έχουν ως εξής:

Αστέρας Ιτέας-Μετέωρα 0-2

10’ Σκόνδρας, 89΄ Πολυζογόπουλος