Έχασε απ’ την Στουτγκάρδη ο Αστέρας Τρίπολης

19:03 29/7/2017 - Πηγή: ΕΡΤ

Την ήττα με 2-0 γνώρισε πριν από λίγο, στην Αυστρία, απ’ την ιστορική, Γερμανική Στουτγκάρδη, ο Αστέρας Τρίπολης, στο πλαίσιο της προετοιμασίας του.

Η Αρκαδική ομάδα, δέχθηκε δύο (2) τέρματα από στημένες φάσεις και πιο συγκεκριμένα, από γωνιαία λακτίσματα.

Το 1-0 για τους Γερμανούς που επέστρεψαν στην κορυφαία κατηγορία, σημείωσε ο Τερόντε με εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου.

Στο 72ο λεπτό, με κεφαλιά, ο Σίλβα έκανε το τελικό 2-0. Ο Αστέρας, στο 1-0 και στο 70ο λεπτό είχε ευκαιρία να ισοφαρίσει με τον Γκοντό, που δεν μπόρεσε να σημειώσει

τέρμα από επίκαιρη θέση που βρέθηκε.

Η ομάδα της Τρίπολης δεν μπόρεσε στο πρώτο μέρος να κάνει κάποια αξιόλογη ευκαιρία, ενώ βελτιώθηκε στην επανάληψη.

Στο φιλικό αυτό, αγωνίστηκαν για πρώτη φορά φέτος οι Ζουμά, Σελίν.

Ο Αστέρας ξεκίνησε το ματς με τους Αθανασιάδη, Ίγκορ, Τριανταφυλλόπουλο, Σελίν, Γιαννούλη, Ιγκλέσιας, Μαδίντα, Τσιλιανίδη, Μάσα, Ισνάλντο και Μανιά.

‘Επαιξαν και οι Τσιφτσής, Τσουκαλάς, Γκοντό, Καλτσάς, Ευαγγέλου, Στανισάβλιβιτς, Ντουντού, Κώτσιρας, Κυριακόπουλος, Ζούμα, Πασαλίδης, Τσανγκ και ο νεαρός Δουβίκας.

* Επιστρέφει αύριο στη βάση του ο Αστέρας Τρίπολης.

* Τα επόμενα τρία (3) φιλικά παιχνίδια των Αρκάδων θα δοθούν στην Τρίπολη και στο «θεόδωρος Κολοκοτρώνης» (φωτό). Ο Αστέρας θα φιλοξενήσει Ατρόμητο, Παναιτωλικό και Λεβαδειακό.