Eξαιρετική η Βραζιλία νίκησε 3-0 την Αυστρία

22:39 10/6/2018 - Πηγή: ΕΡΤ

Την Βραζιλία την έχουν χαρακτηρίσει ένα από τα φαβορί του επερχόμενου Μουντιάλ κι εκείνη κάνει τα πάντα για να δικαιώσει τις φήμες. Η «Σελεσάο» επικράτησε με 3-0 της Αυστρίας στη Βιένη, στο τελευταίο φιλικό πριν την έναρξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου. Η ομάδα του Τίτε είχε μεγάλα κέφια, ενώ απέδειξε για μια ακόμη φορά ότι είναι σκληροτράχηλη και στην άμυνα. Ο Ζεσούς στο 39′ έκανε το 1-0 που ήταν και στο σκορ του ημιχρόνου, ενώ ο Νεϊμάρ με εκπληκτική ενέργεια στο 63′ έκανε το 2-0. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κουτίνιο έξι λεπτά αργότερα. Ο άσος της Μπαρτσελόνα

θα μπορούσε να είχε πετύχει και δεύτερο τέρμα, αλλά το σουτ του σταμάτησε στο δοκάρι.

Η Βραζιλία για πέμπτο συνεχόμενο παιχνίδι δεν έχει δεχτεί γκολ, κάτι που αποδεικνύει ότι στη φιλοσοφία του Τίτε δεν είναι μόνο η επίθεση!

ΠΗΓΗ: ΑΠΕ-ΜΠΕ
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ: ΕΡΤ1

The post Eξαιρετική η Βραζιλία νίκησε 3-0 την Αυστρία appeared first on sports.ert.gr.