Τυχεροί οι Ολ Μπόις

Σε καίρια σημεία του παιχνιδιού βρήκαν δίχτυα οι Ολ Μπόις, οι οποίοι επιβλήθηκαν με 2-0 της Κολόν ντε Σάντα Φε στη δεύτερη αγωνιστική της Clausura της Αργεντινής.Με ένα βαθμό ξεκίνησαν τον αγώνα οι Ολ Μπόις και η Κολόν, οπότε ο στόχος τους ήταν η αύξηση της συγκομιδής τους στους τέσσερις. Από την αρχή και συγκεκριμένα από το 11ο λεπτό, οι γηπεδούχοι απέδειξαν πως ήθελαν περισσότερο τη προαναφερόμενη νίκη.Συγκεκριμένα, ο Χουάν Κάρλος Φερέιρα διαμόρφωσε το 1-0. Προσέχοντας περισσότερο
την άμυνά τους, οι Ολ Μπόις έμειναν μπροστά με το ισχνό σκορ, αλλά οι πιθανότητές τους ελαχιστοποιήθηκαν όταν αποβλήθηκε ο Μάρτιν Μορέλ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου λόγω σκληρού μαρκαρίσματος.Έτσι, η Σάντα Φε ανέλαβε πλήρως την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά ο Νικολάς Καμπιάσο κράτησε ανέπαφα τα δίχτυα της ομάδας του. Η προσπάθεια του παραπάνω τερματοφύλακα δικαιώθηκε στο 90ό λεπτό, όταν ο Χουάν Πάμπλο Ροντρίγκεζ σημείωσε το 2-0 εκμεταλλευόμενος ωραία ενέργεια του Εμάνουελ Περέα.Ολ Μπόις: Καμπιάσο, Ντομίνγκεζ, Σότο, Βέλα (90' Φεράρι), Κορονέλ, Μπαριέντος, Ροντρίγκεζ, Ζαπάτα (76' Περέα), Μορέλ, Φερέιρα (46' Σάντσεζ), Μάτος.Κολόν ντε Σάντα Φε: Πόζο, Πελεγκρίνο, Γκαρσέ, Ουριμπάρι (52' Λούκουε), Φογκστ, Γκρασιάν (68' Γκονζάλεζ), Κόστα (68' Φαμπιανέσι), Πρέντιγκερ, Γκρασιάνι, Ιγκουαΐν, Αλάριο.