Το έβδομο «20-20» του Χάουαρντ

Οι Ορλάντο Μάτζικ ανέτρεψαν το σκορ στο τέταρτο 12λεπτο και κέρδισαν με 94-85 τους Μιλγουόκι Μπακς.Με προβάδισμα 74-72 ξεκίνησαν την τελευταία περίοδο τα «ελάφια», αλλά σε αυτή σημείωσαν μόλις 11 πόντους και υπέστησαν την τέταρτη διαδοχική τους ήττα. Άλλωστε ο Ντουάιτ Χάουαρντ «οργίασε» σε βάρος των Μπακς μπροστά σε 18,846 θεατές στο Amway Center.O All-Star σέντερ σταμάτησε στους 28 πόντους, στα 20 ριμπάουντ και σα τέσσερα μπλοκ! Αυτό ήταν το έβδομο του «20-20» για φέτος. Παράλληλα ο Ράιαν Άντερσον παρέμεινε «ζεστός» με τέσσερα
τρίποντα και 23 πόντους, ενώ ο Χέντο Τούρκουγλου σημείωσε 14 πόντους και μοίρασε επτά ασίστ.Έτσι, η ομάδα του Ορλάντο συμπλήρωσε τέσσερις συναπτές νίκες και δώδεκα σε βάρος των Μπακς σε εντός έδρας παιχνίδια. Παράλληλα ανήλθε στο 20-11 και στην δεύτερη θέση της Southeast.Από την άλλη, ο Κάρλος Ντελφίνο πέτυχε 16 πόντους και ο Ερσάν Ιλιάσοβα 14 πόντους συν δέκα ριμπάουντ. Αυτοί δεν απέτρεψαν την 18η ήττα της ομάδας του Μιλγουόκι σε σύνολο τριάντα αγώνων.