Θρίαμβος για Λανούς

Μεγάλη νίκη με 6-0 πέτυχε η Λανούς σε βάρος της Ολίμπια και βρέθηκε μία... ανάσα από την πρόκριση στους «16» του Κόπα Λιμπερταδόρες.Ο Παβόνε σημείωσε δύο γκολ, ο κορυφαίος του γηπέδου και πρώην χαφ του Άρη, Μάριο Ρεγκέιρο, πρόσθεσε άλλο ένα, ενώ οι Μάουρο Καμορανέζι, Ντιέγκο Βαλέρι και Σίλβιο Ρομέρο υποχρέωσαν τον Μαρτίν Σίλβα να μαζέψει τη μπάλα από τα δίχτυα του άλλες... τέσσερις φορές. Η... γιορτή της ομάδας του Γκάμπριελ Σούρερ άρχισε με γκολ
του 29χρονου Αργεντινού επιθετικού, Μαριάνο Παβόνε, στο 14ο λεπτό.Έπειτα από το 1-0, οι Παραγουανοί ανοίχτηκαν και το... πλήρωσαν. Συγκεκριμένα, ο Καμορανέζι σημείωσε το 2-0 στο 29ο λεπτό. Ακολούθησε το 3-0 από τον Παβόνε στο 55ο λεπτό, ενώ στα τελευταία είκοσι λεπτά της αναμέτρησης το σκορ εκτοξεύθηκε στο 6-0!Παρακάτω η βαθμολογία του δεύτερου ομίλου του τουρνουά:1. Λανούς 10 (5 αγ.)2. Ολίμπια 7 (5 αγ.)3. Φλαμένγκο 5 (4 αγ.)4. Έμελετς 3 (4 αγ.)Και το υπόλοιπο πρόγραμμα:4 Απριλίου: Έμελετς (ΕΚΟ)-Φλαμένγκο (ΒΡΑ)12 Απριλίου: Φλαμένγκο (ΒΡΑ)-Λανούς (ΑΡΓ)12 Απριλίου: Ολίμπια (ΠΑΡ)-Έμελετς (ΕΚΟ)Λανούς: Μαρτσεσίν, Αραούχο, Μπραγκιέρι, Γκολτζ, Μπάλμπι, Καμορανέζι (72' Περέιρα), Βαλέρι, Φρίτζλερ, Πιζάρο, Παβόνε (80' Καράνζα), Ρεγκέιρο (77' Ρομέρο).Ολίμπια: Σίλβα, Ρομέρο, Ναχέρα, Αριόσα, Μέζα, Όρτεμαν, Αράντα, Μαρίν (38' Χομπέκερ), Φ. Καμπαγιέρο (81' Παρέδες), Ζεμπάγιος, Λ. Καμπαγιέρο (81' Καστορίνο).