Ρήξη συνδέσμων ο Λασόγκα της Χέρτα!

Χωρίς τον Πιέρ Μισέλ Λασόγκα θα αναγκαστεί να δώσει τους αγώνες μπαράζ για την παραμονή της στην Μπουντεσλίγκα η Χέρτα Βερολίνου, μετά τον σοβαρό τραυματισμό που υπέστη στο σημερινό (05/05) ματς με την Χόφενχαϊμ.Η νίκη των «πρωτευουσιάνων» απέναντι στον σύλλογο του Κράιχγκαου με σκορ 3-1 περιελάμβανε και… παράπλευρες απώλειες, αφού ο 20χρονος επιθετικός συγκρούστηκε στον αέρα με τον Κόμπερ και έγινε αναγκαστικά αλλαγή στο 61ο λεπτό ενώ μάλιστα μεταφέρθηκε εκτός αγωνιστικού χώρου με φορείο...Η διάγνωση; «Έχει υποστεί ρήξη συνδέσμων στο δεξί του
γόνατο και θα μείνει εκτός δράσης για έξι μήνες», ήταν το σχόλιο του γιατρού της Χέρτα, Ούλι Σλάισερ. Ο Λασόγκα μετράει οκτώ τέρματα στην φετινή περίοδο και είναι ένας από τους αποτελεσματικότερους παίκτες της ομάδας του Ότο Ρεχάγκελ!Ο Γερμανός στράικερ πέτυχε πέρυσι 13 τέρματα στην Τσβάιτελιγκα και ήταν από τους βασικούς συντελεστές της ανόδου της Χέρτα στην «μεγάλη» κατηγορία, ενώ μετακόμισε στην πρωτεύουσα της Γερμανίας το 2010 από τη Μπάγερ Λεβερκούζεν.