Πρωταθλήτρια 2012 στο Βeach Soccer η Chantat!

Πλούσιο θέαμα, δυνατές συγκινήσεις, βροχή από γκολ, αλλά και αρκετές όμορφες παρουσίες στις κερκίδες, συνέθεσαν το σκηνικό της τελευταίας ημέρας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Βeach Soccer στην Παραλία Ραφήνας με διοργανωτές την Πανελλήνια Ένωση Βeach Soccer, τον Οργανισμό Λιμένα Ραφήνας, τον Δήμο Ραφήνας Πικερμίου την ΔΟΠΑΠ και τον Α.Ο. Τριγλίας.Πρωταθλήτρια αναδείχτηκε η Chantat, η οποία επικράτησε των Shark στα πέναλτι, ενώ εξαιρετικό αγώνα πρόσφεραν η Hellas
Beach Soccer και η Brazilian team, η οποία διαθέτει Βραζιλιάνους που αγωνίζονται στο ελληνικό πρωτάθλημα.Παράλληλα, οι θεατές απόλαυσαν πλούσιο θέαμα και από τις τσιρλίντερς της διοργάνωσης, ενώ πριν τον τελικό και τον αγώνα της Ηellas Beach Soccer με την Brazilian team, «γνώρισαν» τα νέα ταλέντα του αθλήματος σε αγώνες επίδειξης των Ακαδημιών. Τα αποτελέσματα των προημιτελικών: Κini f.c. - Αλιβέρι 4-2Οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλα μέχρι τέλους για την πρόκριση στα ημιτελικά και χρειάστηκε τελικά η παράταση για να αναδειχθεί ο νικητής. Αυτοί που τελικά πήραν την πρόκριση ήταν οι γηπεδούχοι που επικράτησαν 4-2 του αντιπάλου τους, με τον Κυριάκο Μνουδάκη να πραγματοποιεί μια εκπληκτική εμφάνιση, σημειώνοντας όλα τα γκολ της ομάδας του. Σκόρερ Κini F.C. Μανουδάκης Κυριάκος (4) Αλιβέρι Αντωνένας Βαγγέλης Κουρτής Ανδρέας Shark - Hράκλειο 3-1 Την πρόκριση στην επόμενη φάση πανηγύρισαν για μια ακόμη φορά οι γηπεδούχοι. Αυτή την φορά οι Shark επικράτησαν 3-1 των αντιπάλων τους. Σκόρερ Shark Ουέλινγκτον (2) Κομμιώτης Χρήστος Hράκλειο Σπυρόπουλος ΠάνοςChantat - Cobra 3-2 Μια... ανάσα από την ανατροπή βρέθηκαν οι φιλοξενούμενοι καθώς ενώ έχαναν 3-0, μείωσαν στο τελικό 3-2, με το οποίο ωστόσο οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν την πρόκριση. Σκόρερ Chantat Βιδάλης Γιώργος (2) Λάνι Στέλιος Cobra Αλεξιάδης Δημήτρης Λαμπρόπουλος Ιωάννης Α.Ο. Tριγλίας - Una Manita 3-1 Μεγάλη ανατροπή έκαναν οι γηπεδούχοι, οι οποίοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-0, αλλά τελικά επικράτησαν 3-1 του αντιπάλου τους, εξασφαλίζοντας το τελευταίο... εισιτήριο για την ημιτελική φάση.Α.Ο. Tριγλίας Μουλλάκης Χρήστος Ζανιάκης Ευάγγελος Μάντζης Βασίλειος Una ManitaΚομμιώτης Σταύρος Τα αποτελέσματα των ημιτελικών: Κini F.C. - Shark 4-6 Εκπληκτική ανατροπή πραγματοποίησαν οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι ανέτρεψαν το εις βάρος τους 3-0 και τελικά πήραν τη νίκη με 6-4 και πέρασαν στον τελικό. ΣκόρερΚini F.C.Μανουδάκης Κυριάκος (3) Ξανθάκης Ιωσήφ Shark Μόνγκα Τούσο (3) Κομμιώτης Χρήστος Ουέλινγκτον Αρκουμάνης Ανδρέας Chantat - Α.Ο. Tριγλίας 4-2 Η Chantant έγινε η δεύτερη ομάδα που πήρε την πρόκριση στον τελικό, καθώς επικράτησε του Α.Ο. Τριγλίας 4-2. Σκόρερ ChantatΚαραβίδας Δημήτρης (2) Καραβίδας Νίκος Μαυρογιάννης ΒασίληςΑ.Ο. Tριγλίας Μουλλάκης Χρήστος (2) Αναρέλλης Αλεξάνδρος ΤελικόςShark - Chantat 1-1 (κανονική διάρκεια και παράταση, 1-0 στα πέναλτι)Το τρόπαιο του πρωταθλητή κατέκτησε η Chantat μετά από ένα εκπληκτικό παιχνίδι που οδηγήθηκε στην παράταση και στα πέναλτι, όπου επικράτησε 1-0. Θα πρέπει να σημειωθεί πως οι δύο ομάδες τα έδωσαν όλ