Ισοπαλία στην Ουάσινγκτον

Τυχεροί στάθηκαν οι Μόντρεαλ Ίμπακτ στην έδρα της Ντι Σι Γιουνάιτεντ, καθώς απέσπασαν ισοπαλία με 1-1.Οι γηπεδούχοι είχαν δύο ελλείψεις στην άμυνα, αλλά ήταν ανώτεροι από την αρχή μέχρι το τέλος της αναμέτρησης. Ωστόσο, ο Μπερνάρντο Κοράντι άνοιξε το σκορ για τον καναδικό σύλλογο στο 68ο λεπτό.Η αντίδραση ήταν άμεση, καθώς ο Μαϊκόν Σάντος ισοφάρισε στο 72ο λεπτό, ενώ είχε εισέλθει σαν αλλαγή στον αγωνιστικό χώρο. Μάλιστα ο Βραζιλιάνος άσος των «πρωτευουσιάνων» έχασε μοναδική ευκαιρία στο 90ό λεπτό, αλλά δεν μπόρεσε να βάλει την ομάδα του μπροστά στο σκορ.Έτσι η Ντι Σι συμπλήρωσε
εννέα βαθμούς σε επτά αγώνες. Από την πλευρά τους, οι εκπρόσωποι του Μόντρεαλ έχουν πέντε βαθμούς σε οκτώ ματς.Ντι Σι Γιουνάιτεντ: Ουίλις, Μακ Ντόναλντ, Ράσελ, Βούλαρντ (85’ Νιλ), Μπόσκοβιτς (60’ Μαϊκόν Σάντος), Κίτσεν, Ντε Λέον, Νατζάρ (72’ Κρουζ), Πόντιους, Ντε Ροζάριο.Μόντρεαλ Ίμπακτ: Ρίκετς, Φεράρι, Τόμας, Βαλ, Βαλεντίν, Καμπανιόλι, Ουάρνερ, Μαπ (83’ Μπερνιέ), Αρναούντ, Νιάσι (65’ Νιγκλ), Κοράντι (82’ Μπράουν).