«Άρπαξε» την ισοπαλία η Γοδόι Κρουζ

Έκανε επίδειξη... αντανακλαστικών η Γοδόι Κρουζ και πήρε το 1-1 από την Ολίμπο σε παιχνίδι της 7ης αγωνιστικής του αργεντίνικου πρωταθλήματος.Στο 71ο λεπτό, ο Μάρτιν Ρόγιε άνοιξε το σκορ υπέρ της Ολίμπο ντε Μπαχία Μπλάνκα. Άλλωστε ο μέσος των φιλοξενουμένων ήταν ιδιαίτερα κινητικός πριν ανοίξει το σκορ με δυνατό σουτ. Πάντως, η Γοδόι Κρουζ ντε Μεντόζα ισοφάρισε στο 79ο λεπτό, όταν ο Ρουμπέν Ραμίρεζ απλά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα του Ματίας Ιμπάνιεζ.Η ισοπαλία δεν... βολεύει κάποια ομάδα. Από τη μία η Ολίμπο πασχίζει να βελτιώσει τον μέσο όρο της στην
τρέχουσα τριετία, αλλά έχει μόλις επτά βαθμούς σε ισάριθμα ματς της Clausura. Από την άλλη, η Γοδόι Κρουζ έχει ακριβώς τον ίδιο απολογισμό και βρίσκεται πολύ μακριά από τους αρχικούς της στόχους.Γοδόι Κρουζ ντε Μεντόζα: Μάρτιν, Σιγκάλι, Σάντσεζ, Γκαρσία, Βιγιάρ, Καρντόζο (46' Καστιγιόν), Λέρτορα, Οχέντα (63' Κεμπάγιος), Φαλκόν (46' Ρόχας), Καρούζο, Ραμίρεζ.Ολίμπο ντε Μπαχία Μπλάνκα: Ιμπάνιεζ, Τεχέρα, Μαντσινέλι, Κασάις, Σέφερ, Μούστο, Ρόγιε. Γκουέδες, Μπαρέιρο (68' Λίτρε), Φρανζόια, Φουρτς (75' Πάβλοβιτς).