Απίστευτο 4-4 στη Μεντόζα

Στο 4-4 κατέληξαν οι Γοδόι Κρουζ ντε Μεντόζα και Ατλέτικο Νασιονάλ έπειτα από παιχνίδι γεμάτο συγκινήσεις και ανατροπές στο πλαίσιο του Κόπα Λιμπερταδόρες.Οι «Τόμπα» προηγήθηκαν, έμειναν πίσω στο σκορ και ισοφάρισαν τρεις φορές! Κάτι αντίστοιχο συνέβη αναφορικά με την ομάδα της Κολομβίας, αλλά στο τέλος αυτοί ήταν περισσότερο ικανοποιημένοι από τον βαθμό της ισοπαλίας.Ο Λουίς Μοσκουέρα ισοφάρισε σε 1-1 στο 18ο λεπτό και έβαλε τους φιλοξενούμενους μπροστά στο σκορ με 2-1 στο 29ο. Ακολούθησαν τα 3-2 και 4-3 από τον Ντοριάν Παμπόν στο 54ο και 69ο λεπτό, αντίστοιχα. Οι δύο επιθετικοί
της Νασιονάλ αντιστάθμισαν τα τρία γκολ (8ο, 68ο και 89ο) του Λεάντρο Καρούζο και το ένα (33ο) του Ρουμπέν Ραμίρεζ από την πλευρά της Γοδόι Κρουζ.Γενικά, οι Αργεντινοί δεν ανταποκρίθηκαν στον τίτλο του φαβορί της αναμέτρησης, αλλά ευτύχησαν να έχουν σε φοβερή βραδιά τον Καρούζο. Μάλιστα ο 30άχρονος στράικερ έχασε μοναδική ευκαιρία να διαμορφώσει το 5-4 στις καθυστερήσεις με κεφαλιά.Παρακάτω η βαθμολογία του όγδοου ομίλου με την συμπλήρωση της τρίτης αγωνιστικής και το πρόγραμμα της τέταρτης:ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ1. Ατλέτικο Νασιονάλ (Κολομβία) 72. Ουνιβερσιδάδ της Χιλής (Χιλή) 43. Γοδόι Κρουζ (Αργεντινή) 44. Πενιαρόλ (Ουρουγουάη) 122 Μαρτίου: Ατλέτικο Νασιονάλ-Γοδόι Κρουζ27 Μαρτίου: Ουνιβερσιδάδ της Χιλής-ΠενιαρόλΓοδόι Κρουζ ντε Μεντόζα: Τορίκο, Κούρμπελο (34' Φαλκόν), Σιγκάλι, Σάντσεζ, Κεμπάγιος, Κούπερ (56' Καστιγιόν), Λέρτοτα, Ρόχας, Βιγιάρ, Καρούζο, Ραμίρεζ (79' Ναβάρο).Ατλέτικο Νασιονάλ: Πεζούτι, Κάλε, Τούλα, Ενρίκεζ, Ντίαζ, Μπερνάλ (75' Πέρεζ), Μέχια, Κόρντοπα, Τόρες (85' Κουιντέρο), Μοσκουέρα, Παμπόν (90' Ρεντερία).