Σούπερ με τεσσάρα η Τότεναμ

17:07 30/9/2017 - Πηγή: Aixmi

Η Τότεναμ ήταν εντυπωσιακή, διέλυσε 4-0 εκτός έδρας τη Χάντερσφιλντ με τον Κέιν να κάνει ακόμα ένα μεγάλο ματς.

Κέιν, εσύ σούπερ σταρ! Ο διεθνής φορ διανύει τον καλύτερο μήνα της καριέρας του έχοντας 17 γκολ με Σπερς και Αγγλία στον Σεπτέμβρη! Ο Κέιν πέτυχε δυο γκολ και η Τότεναμ πέρασε… αέρας από την έδρα της νεοφώτιστης, Χάντερσφιλντ επικρατώντας 4-0!
Οι

Λονδρέζοι δε συνάντησαν την παραμικρή δυσκολία κόντρα στη Χάντερσφιλντ, καθώς επικράτησαν 4-0 στο «John Smith’s Stadium».

Οι Σπερς πέτυχαν τη δεύτερη διαδοχική τους νίκη και βρέθηκαν προσωρινά στην 3η θέση. Μόλις στο 9ο λεπτό οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ. Λάθος της άμυνας, ο Κέιν το πήρε πάνω του και με ιδανικό τελείωμα πέτυχε το 1-0. Στο 17ο λεπτό οι Λονδρέζοι συνεργάστηκαν άψογα, ο Ντέιβις έγινε αποδέκτης και πέτυχε το 2-0. Στο 23′ ο Κέιν με ιδανικό πλασέ έβαλε τίτλους τέλους στο ματς διαμορφώνοντας το 3-0.

Από το σημείο εκείνο κι έπειτα οι Λονδρέζοι κατέβασαν ρυθμό, ενώ οι γηπεδούχοι αδυνατούσαν να απειλήσουν. Η Τότεναμ στις καθυστερήσεις πέτυχε το τέταρτο γκολ με σκόρερ τον Σισοκό από ασίστ του Ντέιβις.

Πηγή: gazzetta.gr