Σούπερ Λίγκα (33η αγωνιστική): ΠΑΟΚ-Ατρόμητος 2-0

21:53 6/4/2014 - Πηγή: E-Typos
Νίκη που τον διατηρεί στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα σημείωσε ο ΠΑΟΚ, που επικράτησε με 2-0 του Ατρομήτου σε αναμέτρηση για την 33η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας. Το σκορ άνοιξε ο Δημήτρης Σαλπιγγίδης στο 5ο λεπτό ενώ ο Νάτχο στο 84΄ πέτυχε το δεύτερο τέρμα του ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε ιδανικά την αναμέτρηση καθώς στο 5ο λεπτό ο Νάτχο έδωσε εξαιρετική κάθετη πάσα στον Σαλπιγγίδη, που με τη σειρά του,
«έσκαψε» την μπάλα περνώντας την πάνω από τον Τσενάμο για το 1-0. Ο Ατρόμητος αντέδρασε και έχασε ευκαιρίες με τους Παπαδόπουλο (8΄) και Ούμπιντες (34΄). Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Γεωργιάδη πίεσε για το δεύτερο τέρμα που θα «έλυνε» τα πόδια της ομάδας του, και το κατάφερε στο 84΄ όταν ο Κίτσιου, πάσαρε στον Νάτχο και ο τελευταίος με ωραίο πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Διαιτητής: Μάνταλος (Καβάλας)

Κίτρινες: Βούκιτς, Βίτορ, Λίνο, Σκόνδρας, Λάζαρ - Φωτάκης

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ (Γιώργος Γεωργιάδης): Γλύκος, Ινσαουράλδε, Κατσουράνης (76΄ Κίτσιου), Σαλπιγγίδης (86΄ Κουλούρης), Βούκιτς (65΄ Λάζαρ), Βίτορ, Σκόνδρας, Κάτσε, Νάτχο, Λούκας

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Γιώργος Παράσχος): Τζενάμο, Φυτανίδης, Λαζαρίδης, Νάστος, Γιαννούλης (71΄ Ναπολεόνι), Φωτάκης (46΄ Μπάλλας), Δημούτσος, Μπρίτο (90΄ Κιβρακίδης), Καραμάνος, Ούμπιντες, Παπαδόπουλος