Κύπελλο Μπάσκετ: Πανιώνιος - Κολοσσός 82-65

19:01 9/10/2013 - Πηγή: TNSite
Ο Πανιώνιος πέρασε αρκετά πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 82-65 επί του Ρεθύμνου στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου ήταν καλύτερη στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα που έγινε στο κλειστό της οδού Αρτάκης, στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν τη διαφορά μέχρι και στους έξι πόντους (56-50), όμως, έχασαν δυνάμεις στη συνέχεια και ηττήθηκαν φυσιολογικά.

Τα δεκάλεπτα ήταν: 27-17, 48-31, 62-52, 82-65.

Πανιώνιος (Σφαιρόπουλος): ΜακΚόλουμ 22, Σταμάτης, Μοτσενίγος, Ντούβνιακ 15, Μισέλ, Μίλμπουρν 19, Αθανασούλας 9, Μπατής 3, Σίμτσακ 2, Καββαδάς 10, Σαλούστρος 2, ΛάνγκφορντΚολοσσός Ρόδου (Φραγκιάς): Παπαντωνίου 11, Ματσαμάς, Γεωργαλλής 5, Δανάς, Σμιθ 12, Στεφανίδης, Σίμπσον 11, Κουκουλάς 2, Τσάμης 5, Προύιτ 2, Όσμπι 15.

Πλέον, ο Πανιώνιος θα περιμένει την κλήρωση για να μάθει τον αντίπαλό του στους «4» της διοργάνωσης.