Βήμα πρόκρισης για την Ατλέτικο που νίκησε τη Μπάγερν! (video)

Σκούρα θα τα βρει η Μπάγερν στον επαναληπτικό αγώνα του Μονάχου μετά την ήττα της με 1-0 στη Μαδρίτη.

Το σκορ μπορεί να είναι φτωχό για άλλες ομάδες αλλά για την αρμάδα του Τσόλο με τη γρανιτένια άμυνα αποδεικνύεται πολλές φορές αρκετό.

Αιφνιδίασε τους Γερμανούς η Ατλέτικο
Η Ατλέτικο μπήκε δυνατά στον αγώνα και άνοιξε το σκορ μόλις στο δέκατο λεπτό.Ο Σαούλ Νίγκεθ εξέθεσε όλη τη γερμανική άμυνα της με συνεχείς ντρίμπλες και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με υπέροχο αριστερό πλασέ.

Στη συνέχεια γηπεδούχοι έδωσαν μέτρα στους φιλοξενούμενους,

οι οποίοι πίεσαν ασφυκτικά και σε 2-3 περιπτώσεις βρέθηκαν κοντά στην ισοφάριση.
Το δεύτερο ημίχρονο

Η Μπάγερν πήρε τον έλεγχο του αγώνα και πίεσε στο δεύτερο ημίχρονο. Οι Βαυαροί είχαν στο 57′ δοκάρι ύστερα από σουτάρα του Αλάμπα, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Όμπλακ καπάκωσε την κεφαλιά του Μαρτίνεθ. Η ευκαιρία του δευτέρου ημιχρόνου όμως ανήκε στην Ατλετικο! Ύστερα από αντεπίθεση ο Τόρες έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Κόκε δεν μπόρεσε να νικήσει τον Νόιερ.