Συνέχεια με νίκες για ΑΕΚ και Ηρακλή στα πλέι οφ της Football League

Ένα λάθος του τερματοφύλακα του Απόλλωνα Σμύρνης ήταν αυτό που έδωσε τη νίκη με 2-1 στην ΑΕΚ και μάλιστα στο προτελευταίο λεπτό του παιχνιδιού, ενώ και ο Ηρακλής, που είναι μαζί στην κορυφή με την ΑΕΚ, πέρασε από την Πάτρα, κερδίζοντας με 2-0 την Παναχαϊκή, ενώ η Λάρισα

ήταν η νικήτρια του τοπικού ντέρμπι με τον Ολυμπιακό Βόλου στα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Football League.

Στο ΟΑΚΑ ο Απόλλων άνοιξε το σκορ με τον Ανγκούλο στο 46΄, ενώ η ΑΕΚ ισοφάρισε με τον Μπαρμπόσα στο 61ο λεπτό της αναμέτρησης. Στο 89ο λεπτό, ο Σοϊλέδης έβγαλε τη σέντρα για να καταλήξει η μπάλα στα δίχτυα του Ταΐρη που αιφνιδιάστηκε.

ΑΕΚ: Ανέστης, Μπακάκης, Κολοβέτσιος, Λαμπρόπουλος (46′ Κρισάντους), Σοϊλέδης, Γιόχανσον, Τζανετόπουλος, Ανάκογλου (85′ Ντούνης), Μπαρμπόσα, Πλατέλλας (75′ Ζόριτς), Αραβίδης

Απόλλων Σμύρνης: Ταΐρης, Βασιλαντωνόπουλος, Κύργιας, Ψιάνος, Γκόλιας, Κοτσώνης, Λαγός (77′ Ηρακλής), Σουάνης (69′ Τζιώρας), Μπαμ Μπαμ (85′ Λίτσης), Άρτσις, Ανγκούλο

Στην Πάτρα ο Ηρακλής κέρδισε την Παναχαϊκή με δύο γκολ του Πορτουλίδη και παραμένει αήττητος στα πλέι οφ, ενώ και η Λάρισα πήρε το «διπλό» στο Βόλο από τον Ολυμπιακό.