Στις νίκες επέστρεψε ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων νικώντας τον Νηρέας Λαμίας

Στις νίκες επέστρεψε ο ΝΟΧ έπειτα από το στραπάτσο με τον Εθνικό επικρατώντας του Νηρέα Λαμίας με 9-6. Είναι η πρώτη νίκη του ΝΟΧ για το 2014 μπροστά στο κοινό του.

Από την αρχή το ματς ήταν ντέρμπυ, όπως γράφει ο Νίκος Ζερβόπουλος στο politischios.gr. Με δυνατές μάχες μέχρι το ημίχρονο το σκορ πήγαινε γκολ γκολ. Στην επανάληψη ο ΝΟΧ

ανέβασε στροφές και ήταν πιο αποτελεσματικός σε άμυνα και επίθεση. Ο Νηρέας χάνοντας τις μάχες επηρέασε και η κόπωση δεν αντέδρασε σωστά. Η Χιώτικη ομάδα έχοντας και την βοήθεια του κόσμου επικράτησε ,χωρίς να απειληθεί ιδιαίτερα στα τελευταία λεπτά .

Διαιτητές: Σταυρίδης, Παϊρακταρίδης

Τα οκτάλεπτα: 3-3, 1-1, 1-0, 4-2

ΝΟ ΧΙΟΥ (Μικέδης): Μισεντζής, Πετρόχειλος Μάξ. 1, Δερβίσης 2, Παππάς 1, Αλάτσης, Κανδιόγλου, Φάζος, Ντούλος 1, Φουντούλης Γιώρ., Μπεριστιάνος, Γαβαλάς Ι. 3, Γαλανόπουλος, Σωτηράκης 1, Καλαργυρός.

ΝΗΡΕΑΣ ΛΑΜΙΑΣ ( Χατζηθεοδώρου): Φλώρος Αναστασιάδης, Σαλπαδήμας, Κοκκινάκης, Πίσσας, Μπλάνης, Χαριτάκης 1, Δραγώνας, Βλοντάκης 5, Μπατάκης, Πουλής.