Νίκη Παναθηναϊκού με Άκρα Γκντίνια στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Νικηφόρος ήταν ο πρώτος φιλικός αγώνας προετοιμασίας του Παναθηναϊκού, καθώς οι «πράσινοι» με γκολ του Πέτριτς στο 37ο λεπτό επιβλήθηκαν 1-0 της πολωνικής Άκρα Γκντίνια.

Ο Γιάννης Αναστασίου χρησιμοποίησε σχεδόν από μία διαφορετική ενδεκάδα σε κάθε ημίχρονο (αλλαγμένη κατά τα 9/11 στο δεύτερο) δοκιμάζοντας πρόσωπα και σχήματα και μπορεί ο Παναθηναϊκός

να σημείωσε το νικητήριο γκολ στο πρώτο 45λεπτο αλλά η καλύτερη παρουσία του καταγράφηκε στην επανάληψη.

Ο τεχνικός του Παναθηναϊκού είχε την ευκαιρία να δει αρκετούς νέους παίκτες, όπως τους Μυρθιανό, Νιούμαν, Υμεράι και Κότσαρη, όπως και τον Μπούρμπο που έκανε την πρώτη εμφάνισή του με τη φανέλα της αθηναϊκής ομάδας.

Ο Κυπελλούχος Ελλάδας ήταν πολύ καλύτερος από την αντίπαλό του, δεν δέχθηκε την παραμικρή πίεση και δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες με τους Καρέλη, Ντίνα και Κλωναρίδη, ωστόσο καμία από αυτές δεν μετουσιώθηκε σε γκολ.

Το άρθρο Νίκη Παναθηναϊκού με Άκρα Γκντίνια στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας εμφανίστηκε πρώτα στο Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση. Τα γεγονότα τώρα.