Νίκες για τους φιλοξενούμενους στο Champions League

Προβάδισμα για να συνεχίσουν στην επόμενη φάση του Champions League, απέκτησαν Γιουβέντους και Παρί Σεν Ζερμέν που επικράτησαν εκτός έδρας των Σέλτικ και Βαλένθια αντίστοιχα.

Οι «νυχτερίδες» του Ερνέστο Βαλδέρδε δεν μπόρεσαν να υποτάξουν στο Μεστάγια τους Παριζιάνους γνωρίζοντας την ήττα με 2-1. Μόλις στο 10ο λεπτό η παρέα του Ιμπραήμοβιτς άνοιξε το σκορ με σουτ του Λαβέτσι. Δυο λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου, η Παρί διπλασίασε τα τέρματά της, με τον Παστόρε. Το γκολ της Βαλένθια πέτυχε ο Ραμί στο 89ο λεπτό.

Στα άλλο παιχνίδι της βραδιάς η ομάδα του Γιώργου Σαμαρά έχασε με 3-0 από τη Γιουβέντους. Οι Ιταλοί προηγήθηκαν στο 3’ με τον Μαρκίζιο. Ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0 στο 77’ για να κλείσει το σκορ ο Βούτσινιτς στο 83ο λεπτό, γράφοντας το τελικό 3-0.