Μέτρια η Εθνική, έχασε ευκαιρίες και οι Ούγγροι πήραν το ματς (vids)

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Η Ελλάδα έχασε με 2-1 από την Ουγγαρία στη Βουδαπέστη, για τη 2η αγωνιστική του Nations League.

Οι γηπεδούχοι παρότι δεν είχαν οπαδούς στο πλάι τους λόγω τιμωρίας μπήκαν δυνατά και στο 15′ προηγήθηκαν με τον Σαλάι, αλλά τρία λεπτά μετά ισοφάρισε με κεφαλιά ο Μανωλάς.

Ο Μπάρκας έπιανε τα πάντα για την Εθνική, αλλά

τα πολλά αμυντικά λάθη έφεραν και το 2-1 από τον 43′ Κλάινχαϊσλερ.

What a goal from Hungary against Greece. #Hungary #Greece #NationsLeague pic.twitter.com/GmuqLdKS82

— SportJunkie (@SportJunkie8) September 11, 2018

Another great goal from Hungary. Kleinheisler. #GoalOfTheDay #Hungary #Greece #NationsLeague #Kleinheisler pic.twitter.com/yxZwoCrFDC

Η Ελλάδα θα αντιμετωπίσει και πάλι τους Ούγγρους στις 12 Οκτωβρίου στο «Γ. Καραϊσκάκης». Επίσης στο άλλο ματς του ομίλου η Φινλανδία κέρδισε με 1-0 την Εσθονία και πλέον έχει δυο νίκες.

Νέα ευκαιρία για την Εθνική Ομάδα αλλά το σουτ του Πέλκα απέκρουσε δύσκολα ο Ούγγρος τερματοφύλακας σε κόρνερ στο 33ο λεπτό!

Ουγγαρία – Ελλάδα 1-1#NationsLeague #HUNGRE pic.twitter.com/6utMxCC0RI

— Ethniki Omada (@EthnikiOmada) September 11, 2018

ΟΥΓΓΑΡΙΑ (Ρόσι): Γκουλάσι, Μπέσε, Λανγκ, Κάνταρ, Φιόλα, Νάγκι, Κλάινχάισλερ, Κόβατς (81′ Πάτκαϊ), Σάλαϊ, Βάργκα (62′ Λόβρεντσιτς), Ζάλαϊ (69′ Έπελ).

ΕΛΛΑΔΑ (Σκίμπε): Μπάρκας, Τοροσίδης, Παπασταθόπουλος, Μανωλάς (52′ Οικονόμου), Τζαβέλλας (46′ Λυκογιάννης), Κουρμπέλης, Μπουχαλάκης, Χριστοδουλόπουλος, Φορτούνης, Πέλκας, Δώνης (46′ Μήτρογλου).

Η βαθμολογία του Ομίλου

1. Φινλανδία 6 (2-0)

2. Ουγγαρία 3 (2-2)

3. ΕΛΛΑΔΑ 3 (2-2)

4. Εσθονία 0 (0-2)

Το άρθρο Μέτρια η Εθνική, έχασε ευκαιρίες και οι Ούγγροι πήραν το ματς (vids) εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.