Μεγάλος «γκολτζής» ο Ερντογάν! (βίντεο)

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Χατ τρικ σημείωσε μέσα σε 15 λεπτά ο πρωθυπουργός της Τουρκίας Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν, ξεδιπλώνοντας το ταλέντο του στο ποδόσφαιρο, κατά τη διάρκεια αγώνα εγκαινίων στο στάδιο «Φατίχ Τερίμ» (σ.σ. από τον προπονητή της Εθνικής Τουρκίας) στην Κωνσταντινούπολη.

Ο τούρκος πρωθυπουργός που παλαιότερα έπαιζε ερασιτεχνικά στην Κασίμπασα, φόρεσε την πορτοκαλί φανέλα με το νούμερο 12 και σκόραρε τρία γκολ.

Στην Πορτοκαλί Ομάδα έπαιζαν εκτός από τον Ερντογάν,

ο δήμαρχος της Κωνσταντινούπολης, ο πρόεδρος του AKP στην Κωνσταντινούπολη, ο πρώην ποδοσφαιριστής Ριντβάν Ντιλμέν, ο πρώην παίκτης του NBA Χινταγέτ Τούρκογλου, ο γιος του Ερντογάν Μπιλάλ Ερντογάν και ο πρόεδρος της τουρκικής Ομοσπονδίας Ποδοσφαίρου.

Ο τούρκος πρωθυπουργός έβαλε το πρώτο γκολ τη δεύτερη φορά που ακούμπησε την μπάλα και συνέχισε με άλλα δύο γκολ μέσα σε διάστημα 15 λεπτών. Στο ημίχρονο αντικαταστάθηκε και η Πορτοκαλί Ομάδα κέρδισε 9-4.

«Στημένο» ή όχι, καθώς φαίνεται ότι δεν τον παίζουν άμυνα, το στυλ του Τούρκου πρωθυπουργού είναι άψογο!

Το άρθρο Μεγάλος «γκολτζής» ο Ερντογάν! (βίντεο) εμφανίστηκε πρώτα στο Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση. - Τα γεγονότα τώρα|.