Μεγάλη νίκη του Πανθρακικού 3-1 τον ΠΑΟΚ

Μέχρι τώρα δεν είχε γνωρίσει τη νίκη στους αγώνες που είχε δώσει με τον ΠΑΟΚ, όμως όλες οι παραδόσεις είναι για να σπάνε. Ο λόγος για την μεγάλη νίκη του Πανθρακικού με 3-1, στο παιχνίδι που έγινε το βράδυ του Σαββάτου στην Κομοτηνή στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το

σκορ στο 7΄με τον Ντιγκινί, ενώ στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης ο Τζάνης έκανε δύο τα τέρματα της ομάδας της Θράκης. Ο ΠΑΟΚ αντέδρασε στην επανάληψη και κατάφερε να μειώσει στο 63ο λεπτό με τον Παπαδόπουλο, όμως στο 78ο λεπτό οι Θρακιώτες πέτυχαν και τρίτο γκολ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιγκόρ.

Ο ΠΑΟΚ ολοκλήρωσε το παιχνίδι με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Σκόνδρα με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 83΄.

Διαιτητής: Στυλιαράς (Αιτωλοακαρνανίας)

Κίτρινες Κάρτες: Τσουμάνης, Ηλιάδης, Μεχία – Σκόνδρας, Βίτορ, Τζαβέλλας, Νομπόα, Περέιρα, Παπαδόπουλος

Κόκκινες Κάρτες: 83΄ Σκόνδρας (δεύτερη κίτρινη)

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ (Μ.Ρόκα): Αθανασιάδης, Μεχία, Μελίσσης Κάσες (66΄ ΗΛιάδης), Μπαϊκαρά, Εμπόου, Ρομέου, Ντιγκινί (90΄+1 Χασομέρης), Τσουμάνης, Τζάνης (46΄ Ίγκορ), Ποτουρίδης.

ΠΑΟΚ (Γ.Γεωργιάδης): Ιτάνζ, Κωνσταντινίδης, Σκόνδρας, Παπαγιαννόπουλος (46΄ Τζαβέλλας), Βίτορ, Νομπόα, Τζιόλης, Μακ (81΄ Κουλούρης), Γκολάσα (46΄ Περέιρα), Παπαδόπουλος, Αθανασιάδης.