Με συγκλονιστικό ματς ξεκίνησε η Πρέμιερ Λιγκ, ποιοί αγώνες διεξάγονται σήμερα

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Το πρώτο ματς της Πρέμιερ Λιγκ, επιφύλλασε 7 (!) γκολ και ανατροπή του σκορ.

Συγκεκριμένα, η Άρσεναλ μπορεί να έχανε με 2-3 μέχρι το 82’ από τη Λέστερ, ωστόσο κατάφερε μέσα 2 λεπτά να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ με τα τέρματα των Ράμσεϊ, Ζιρού.

Δύο λεπτά χρειάστηκε ο Λακαζέτ για να πετύχει το πρώτο του γκολ στο αγγλικό πρωτάθλημα, ενώ και ο

Βάρντυ έδειξε να βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, βρίσκοντας δίχτυα 2 φορές.

Όλα έδειχναν πως ο Ζιρού θα αποτελέσει παρελθόν, λόγω του πλουραλισμού που έχει στα σέντερ φορ η Άρσεναλ, ιδιαιτέρως μετά την άφιξη του συμπατριώτη του, Λακαζέτ.

Ωστόσο, ο Γάλλος αποφάσισε να μείνει στο Λονδίνο και έδειξε με το “καλημέρα” την αξία του, αφού οι «κανονιέρηδες» πήραν τη νίκη με δικό του γκολ.

«Από τη μία άποψη, του άνοιξα την πόρτα αφού είχα πολλούς επιθετικούς, αλλά αποφάσισε να μείνει και είμαι πολύ χαρούμενος για αυτό», δήλωσε ο Αλσατός τεχνικός, Αρσέν Βενγκέρ.

Η αγωνιστική δράση συνεχίζεται και σήμερα στο «Νησί», με αρκετές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις.

Αναλυτικά, ο πίνακας των αγώνων και οι ώρες που διεξάγονται:

Το άρθρο Με συγκλονιστικό ματς ξεκίνησε η Πρέμιερ Λιγκ, ποιοί αγώνες διεξάγονται σήμερα εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.