Με γκολ του Μάτος στην εκπνοή ο ΠΑΟΚ νίκησε την ΑΕΚ

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Με γκολ του Μάτος στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 1-0 επί της ΑΕΚ στο μεγάλο ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής του ελληνικού πρωταθλήματος.

Η ΑΕΚ είχε δοκάρι με τον Χριστοδουλόπουλο στο 74ο λεπτό της αναμέτρησης.

Εξάλλου

λίγο αργότερα οπαδός του ΠΑΟΚ εκτόξευσε φωτοβολίδα ευθείας βολής στον αγωνιστικό χώρο του γηπέδου της Τούμπας (κοντά στη σέντρα) με αποτέλεσμα ο Τάσος Σιδηρόπουλος να διακόψει προσωρινά το ματς στο 78ο λεπτό.

Στον πρώτο χρονικά αγώνα της ημέρας, ο Παναθηναϊκός κέρδισε τον Ηρακλή με 2-0 στη Λεωφόρο λίγες ημέρες πριν από το κρίσιμο παιχνίδι με τη Σταντάρ Λιέγης για το Europa League.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 7 αγώνες)

Ολυμπιακός 18Παναθηναϊκός 14ΠΑΟΚ 11ΑΕΚ 11ΠΑΣ Γιάννινα 10 -5αγ.Πανιώνιος 10Ατρόμητος 10Ξάνθη 9Πλατανιάς 9Παναιτωλικός 8 -6αγ.ΑΕΛ 8Λεβαδειακός 7 -6αγ.Κέρκυρα 7Βέροια 6Αστέρας Τρίπολης 6Ηρακλής 2

* Ο ΠΑΟΚ μεταφέρει τιμωρία -3 βαθμών από την περασμένη περίοδο.

Το άρθρο Με γκολ του Μάτος στην εκπνοή ο ΠΑΟΚ νίκησε την ΑΕΚ εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.