Κρίμα και άδικο για τον Ατρόμητο που άγγιξε το θαύμα

Μια ανάσα από το να πανηγυρίσει μια ιστορική πρόκριση με επική ανατροπή έφθασε ο Ατρόμητος που κέρδισε με 2-0 μέσα στην Ολλανδία την Άλκμααρ χάνοντας πολλές ευκαιρίες να πετύχει και τρίτο γκολ που θα τον έστελνε στους ομίλους του Europa League.

Η ομάδα του Περιστερίου, είχε χάσει με 3-1 εντός έδρας και σήμερα έκανε υπερπροσπάθεια για την ανατροπή του πρώτου αποτελέσματος.

Να θυμίσουμε πως ο αγώνας ξεκίνησε σήμερα από το 60' λεπτό καθώς είχε διακοπή χθες εξαιτίας φωτιάς που ξέσπασε στο εστιατόριο του γηπέδου.

Ο Ατρόμητος που είχε προβάδισμα στο σκορ με 1-0 κατάφερε στο 75' με τον Καραγκούνη να κάνει το 2-0 και να παλέψει για περίπου 15' λεπτά ώστε να σημειώσει και τρίτο τέρμα. Τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του αγώνα ο Ναπολεόνι είχε σουτ στο δοκάρι του γκολκίπερ της Ολλανδικής ομάδας.