Κέρκυρα – Ολυμπιακός 0-4

Ξέσπασε στην Κέρκυρα ο Ολυμπιακός μετά την βαριά ήττα στη Μαδρίτη από την Ατλέτικο, κερδίζοντας την τοπική ομάδα με 4-0. Οι «ερυθρόλευκοι» έδειξαν ότι θέλουν να ξεχάσουν όσο γίνεται πιο γρήγορα το ματς της Μαδρίτης και να στραφούν στον κύριο στόχο τους που είναι το ελληνικό πρωτάθλημα.

Το σκορ άνοιξε για τους Πειραιώτες ο Φουστέρ με εξαιρετική ενέργεια στο 19ο λεπτό της αναμέτρησης, ενώ τα υπόλοιπα τρία γκολ ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο με τους Ντομίνγκεζ (50’ πέναλτι), Ελαμπντελαουί 58΄και Ντομίνγκεζ στο 84ο λεπτό.

Κέρκυρα: Σέτκους, Γκόμες, Βενέτης, Παρασκευαΐδης, Κρητικός, Καρδόσο (67′ Ομπράντοβιτς), Ανδρεόπουλος, Ρόχας, Κόντος, Χαβίτο (74′ Σάντσεθ), Μαρκόβσκι (68′ Γεωργακόπουλος)

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Ελαμπντελαουί, Μποτία (64′ Σιόβας), Αυλωνίτης, Μαζουακού, Μιλιβόγεβιτς, Μπουχαλάκης, Κασάμι (46′ Ντομίνγκες), Φουστέρ, Ντοσεβί (46′ Φορτούνης), Μπενίτες.