Ήττα του Ολυμπιακού από τη Μπάμπεργκ στη Γερμανία

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Την 5η του ήττα στη φετινή Euroleague γνώρισε ο Ολυμπιακός από τη Μπάμπεργκ στη Γερμανία με σκορ 68-82.

Στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής της διοργάνωσης ο Ολυμπιακός δεν ξεκίνησε καλά τον αγώνα με αποτέλεσμα να βρεθεί να χάνει στο πρώτο ημίχρονο ακόμη και με 21 πόντους.

Ο Ολυμπιακός του τρίτου 10λεπτου δεν είχε καμία σχέση με την ομάδα του πρώτου μέρους. Με εξαιρετική άμυνα και καλές επιλογές στην επίθεση οι «ερυθρόλευκοι» κατέβασαν τη διαφορά σε μονοψήφιο νούμερο 59-50. Η ελληνική ομάδα όμως, κάπου εκεί ξέμεινε από δυνάμεις με αποτέλεσμα στην 4η περίοδο ο Μίλερ να την «εκτελεί» σημειώνοντας 9 πόντους στα τέσσερα πρώτα λεπτά. Αυτή ήταν η 5η νίκη της Μπάμπεργκ στην Euroleague.

Το άρθρο Ήττα του Ολυμπιακού από τη Μπάμπεργκ στη Γερμανία εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.