Ισόπαλος χωρίς τέρματα με την Μπριζ ο Ολυμπιακός

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

O Ολυμπιακός αναδείχθηκε ισόπαλος δίχως τέρματα (0-0) με την Κλαμπ Μπριζ, στο πιο δυνατό του φιλικό μέχρι στιγμής.

Σωστή αμυντική λειτουργία για τον «Θρύλο»

Ολυμπιακός και Μπριζ που θα συμμετάσχουν στο UEFA Champions League της νέας σεζόν, έδειξαν «σφιγμένοι» και

περισσότερο φύλαγαν τα νώτα τους, έτσι μοιραία ήρθε το ισόπαλο αποτέλεσμα.

Στα αξιοσημείωτα του αγώνα ήταν, το ντεμπούτο του τερματοφύλακα Νικόλα Λεάλι. Ο Ιταλός αντικατέστησε τον Καπίνο στο 59ο λεπτό και κατέγραψε τα πρώτα αγωνιστικά λεπτά με τον Ολυμπιακό.

Οι συνθέσεις

ΚΛΑΜΠ ΜΠΡΙΖ (Μισέλ Πρεντ ‘Ομ): Μπουτέλ, Κουλς, Ντενσίλ, Ντε Μποκ, Σίμονς, Κλάουντεμιρ, Βόρμερ, Ρεφάελοφ, Βόσεν, Ιζκιέρδο, Στορμ.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Βίκτορ Σάντσεθ): Καπίνο (59’ Λεάλι), Σιόβας (46’ Ντα Κόστα), Μποτία, Ντε Λα Μπέγια (62’ Μαζουακού), Φιγκέιρας (65’ Βούρος), Μπουχαλάκης (62’ Ντουρμάζ), Μιλιβόγεβιτς (65’ Καμπιάσο), Φορτούνης (59’ Μανθάτης), Πάρντο (46’ Μανιάτης), Πουλίδο (75’ Σεμπά), Ιντέγε (59’ Ντομίνγκεζ).

Το άρθρο Ισόπαλος χωρίς τέρματα με την Μπριζ ο Ολυμπιακός εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.