Ημίχρονο στη Γερμανία

Με 1-0 προηγείται η γηπεδούχος Σάλκε του ΠΑΟΚ στο ημίχρονο της αναμέτρησης των δύο ομάδα στα πλαίσια των play-offs για τους ομίλους του Champions League.

Σε γενικές γραμμές ο ΠΑΟΚ στέκεται ικανοποιητικά, κλείνοντας τους διαδρόμους και ελέγχοντας τον ρυθμό του αγώνα. Μάλιστα οι Θεσσαλονικείς κατάφεραν να δημιουργήσουν και φάσεις μπροστά στην εστία της Σάλκε δείχνοντας πως ο αντίπαλος έχει κενά που μπορεί να εκμεταλλευτεί ο «δικέφαλος» στο δεύτερο ημίχρονο.

Το γκολ των Γερμανών πέτυχε στο 32' ο Φαρφάν μετά από αδράνεια της άμυνας του ΠΑΟΚ. Ευθύνη φέρει και ο τερματοφύλακας Χακόμπο.

Οι συνθέσεις των ομάδων είναι:

Σάλκε: Χίλντεμπραντ, Χέβεντες, Ουτσίντα, Φουκς, Ματίπ, Μέγιερ, Ντράξλερ, Χόγκερ, Τζόουνς, Φαρφάν, Σαλάι

ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Λίνο, Κίτσιου, Βίτορ, Κατσουράνης, Τζιόλης, Λάζαρ, Λόρενς, Στοχ, Λούκας, Σαλπιγγίδης