Εργοτέλης – Ατρόμητος 1-2

Με τη νίκη και τους τρεις πολύτιμους βαθμούς που αυτή συνεπάγεται, έφυγε ο Ατρόμητος από την Κρήτη όπου αντιμετώπισε τον Εργοτέλη για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Οι Περιστεριώτες παρά το γεγονός ότι έπαιζαν με δέκα παίκτς και παρά το ότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο σκορ, κατάφεραν να ανατρέψουν το αποτέλεσμα και να φύγουν νικητές με 2-1.

Το σκορ άνοιξε για τον Εργοτέλη με πέναλτι ο Σολάρι στο 16ο

λεπτό, φάση στην οποία αποβλήθηκε και ο Λαζαρίδης. Στο 31΄ο Ατρόμητος ισοφάρισε όταν ο Κατσουράνης σέντραρε και ο Ναπολεόνι με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Το τελικό 1-2 έγραψε για τον Ατρόμητο ο Μαρσελίνιο στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης.

Διαιτητής: Κομίνης (Θεσπρωτίας)

Κόκκινες: Λαζαρίδης, Μποέ Καν (2η κίτρινη)

Κίτρινες Κάρτες: Μποέ Καν, Γιουσούφ, Λουβιόν, Λυκογιάννης – Κιβρακίδης, Φυτανίδης

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Γιάννης Μαντζουράκης): Σαράνοφ, Ρέντζας, Λουβιόν, Γκοργκς, Λυκογιάννης, Μπόε Καν, Κοζορώνης (62` Χαλκιαδάκης), Ούλα, Ολαϊτάν (69` Καλέ), Γιουσούφ, Σολάρι.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Νίκος Νιόπλιας): Γκορμπούνοφ, Κατσουράνης, Κούρος, Αγκουαζί (75` Κοντοές), Φυτανίδης, Ναπολεόνι (83` Μπρίτο), Κιβρακίδης, Δημούτσος, Ούμπιδες, Λαζαρίδης, Καράσκο (62` Μαρσελίνιο).