Έπεσε ηρωικά ο ΠΑΣ Γιάννινα (Βίντεο)

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Ο ΠΑΣ τα έδωσε όλα μπροστά σε 5.000 φίλους του στο Περιστέρι, προηγήθηκε, αλλά η Αλκμάαρ πιο έμπειρη γύρισε το ματς και πήρε την νίκη με 2-1 και την πρόκριση.

Το ματς

Φουριόζος μπήκε ο ΠΑΣ και στο 9′ με τον Κόντε άνοιξε το σκορ και έδωσε στην ομάδα του, σκορ… παράτασης.

Όμως, η Άλκμααρ έφερε το ρυθμό του ματς εκεί που ήθελε και με δύο γκολ σε 7 λεπτά έφερε την ανατροπή με Σόουζα και

Λούκασεν.

Οι φίλοι του ΠΑΣ ζητούσαν ένα γκολ, η ομάδα των Ιωαννίνων είχε τις ευκαιρίες τις με τους Μαμπουλού, Ακόστα και Μιχαήλ (56′ 60′ και 66′ αντίστοιχα), αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετρακης):Πασχαλάκης – Μπέριος, Τζημόπουλος(46′ Σκόνδρας), Μιχαήλ – Καρανίκας, Λίλα, Κοζορώνης(71′ Δώνης), Ναδάλες, Ακόστα – Γιάκος, Κόντε

Άλκμααρ (Γιον βαν ντε Μπρομ):Ροσέ – Λούκασεν, Βαν Έιντεν, Φλάαρ, Χαπς –Χένρικσεν, Βαν Όφερεμ(71′ Τιλ), Βάουτενς – Γιάχανμπαχς, Βέγκορστ, Ντάμπνεϊ Σόουζα(76′ Γκαρσία)