Δυο γκολ στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά για τον Παναθηναϊκό

Η ομάδα του Χουάν Ράμον Ρότσα με δύο γκολ που πέτυχε μέσα σε ένα πεντάλεπτο, επικράτησε με σκορ 2-1 τού Πανιωνίου στη Νέα Σμύρνη και επέστεψε στις επιτυχίες στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας καθώς με το καλό πρώτο ημίχρονο, εξασφάλισε τους βαθμούς της υπερπολύτιμης νίκης που την ανέβασαν στην 6η θέση της βαθμολογίας.

Στο 25' ο Πετρόπουλος έφυγε στην αντεπίθεση, οι αμυντικοί δεν τον μάρκαραν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο, σουτ και 0-1 για τον Παναθηναϊκό.

Στο 28', σε χτύπημα φάουλ, ο Χριστοδουλόπουλος έκανε πάσα στον Βύντρα, πολύ δυνατό σουτ από τον αμυντικό και 0-2.

Ο Πανιώνιος αντέδρασε στο δεύτερο 45λεπτο, ανέλαβε την πρωτοβουλία στις κινήσεις, μείωσε το σκορ στο 77' με σουτ του Ντούνη(1-2), αλλά δεν κατάφερε κάτι περισσότερο.

Διαιτητής: Ζαχαριάδης.

Κίτιρνες: Τριανταφυλλόπουλος, Βιτόλο, Αυλωνίτης, Καμπάνταης.

Πανιώνιος: Γιαννακόπουλος, Σπυρόπουλος, Αυλωνίτης, Ρόκας, Κούρος, Ρόβας(89' Σάμαρης), Γουνδουλάκης(74' Καμπάνταης), Ντούνης, Κολοβός, Αραβίδης, Κουλουχέρης(46' Μενδρινός).

Παναθηναϊκός: Καρνέζης, Σεϊταρίδης, Τριανταφυλλόπουλος, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Βιτόλο, Ζέκα, Μαυρίας(82' Χουχούμης), Σισοκό, Χριστοδουλόπουλος(87' Σο), Πετρόπουλος(84' Τοτσέ).