Διεκόπη λόγω πυρκαγιάς το Άλκμααρ-Ατρόμητος

Ένα απρόσμενο γεγονός εμπόδισε τον Ατρόμητο από το να διεκδικήσει τις πιθανότητές του να προκριθεί έναντι της Άλκμααρ, καθώς ο αγώνας διεκόπη μετά τη φωτιά που εκδηλώθηε στο εστιατόριο "AFAS Stadion".

Ο επαναληπτικός αγώνας της Άλκμααρ με τον Ατρόμητο διεκόπη στο 58ο λεπτό κι ενώ η ομάδα του Περιστερίου προηγείτο 1-0 με γκολ του Δ. Παπαδόπουλου και είχε το αριθμητικό πλεονέκτημα από το 2ο λεπτό (είχε χάσει και πέναλτι ο Παπαδόπουλος).

Η φωτιά ξέσπασε στην οροφή, ακριβώς πάνω από το χώρο

που βρίσκεται το εστιατόριο, με αποτέλεσμα το γήπεδο να εκκενωθεί για λόγους ασφαλείας, ενώ αντίθετα δεν επιτράπηκε σε κανέναν η είσοδος στα αποδυτήρια.

Λίγα λεπτά μετά τη διακοπή πυροσβεστικά οχήματα έφθασαν στο γήπεδο και έσβησαν τη φωτιά, ωστόσο οι άνθρωποι της UEFA αποφάσισαν να διακόψουν οριστικά την αναμέτρηση, η οποία κατά πάσα πιθανότητα θα συνεχιστεί την Παρασκευή (30/8) στις 12:00, αφού στις 14.00 είναι η κλήρωση της φάσης των ομίλων του Europa League.