Δεν έβαλε μυαλό η Μπάρτσα – Στη παράταση κατέβαλε την Άλμπα

Δεν έβαλε μυαλό από την ήττα στο Βερολίνο η Μπαρτσελόνα και παραλίγο να το πληρώσει δεύτερη φορά απέναντι στην Άλμπα. Τελικά νίκησε στην παράταση με 92-82 (κ.δ 77-77)

Παραλίγο να πληρώσει ακριβά την αγγαρεία η Μπαρτσελόνα. Δεν έβαλε μυαλό από την ήττα στη Γερμανία από την Άλμπα και είπε να …παίξει κορώνα γράμματα και το αποψινό παιχνίδι. Οι Γερμανοί γύρισαν στα τελευταία λεπτά διαφορά 10 πόντων (70-60) και οδήγησαν το ματς στην παράταση με το 77-77 να είναι το σκορ στο τέλος της κανονικής διάρκειας.

Στο έξτρα πεντάλεπτο η Μπαρτσελόνα με τα

χίλια ζόρια κατέβαλε τελικά την αντίσταση του κακού της δαίμονα στη φετινή Euroleague

Τελικά με το εύστοχο τρίποντο του Ναβάρο κατάφεραν να ισοφαρίσουν τη διαφορά της ήττας του πρώτου αγώνα (-10)

Πάντως, η εικόνα των Καταλανών συνεχίζει να είναι απογοητευτική, μη μπορώντας να πείσουν κανέναν με την απόδοσή τους στο top-16

Τα δεκάλεπτα: 13-14, 41-32, 60-46, 77-77, 92-82

Μπαρτσελόνα: Ντόελμαν 17, Χεζόνια, Χουέρτας 5, Αμπρίνες 7, Ναβάρο 14, Σατοράνσκι 11, Πλάις, Τόμας 11, Ολεσον 4, Τζάκσον 1, Λάμπε 6, Τόμιτς 16.

Αλμπα: Γκίφεϊ 2, Κινγκ 7, Ακπινάρ, Τάμπου 2, Βάργκας 2, Μπάνιτς 4, Ρέντινγκ 20, Βόλφραθ 4, Ρενφόε 20, Φρις 2, Ραντόσεβιτς 19.